Letasaviobiletes.lv
LV RU EN

Нужна гостиница  
Дополнительная информация

Нужна гостиница  
Дополнительная информация
Регистрация Забыли пароль

Забыли пароль

 • Grieķijas galvaspilsēta un arī lielākā pilsēta valstī.
 • Atēnu metropole caurvij teju visu Atikas pussalas līdzenumu. Dienvidu daļā to ierobežo Saronika līcis un no visām pārējām debespusēm ieskauj kalni.
 • Sena un moderna pilsēta - Atēnas tiek uzskatīta par Rietumu civilizācijas un demokrātijas šūpuli, kura īpašu kultūras uzplaukumu piedzīvoja 5. un 6.gadsimtā, kad tika uzceltas lielākā daļa klasisko celtņu un darbojās Akadēmija un filozofi - Sokrats, Platons un Aristotelis, dramaturgi - Aishils, Aristofāns, Eiripīds un Sofokls, kā arī vēsturnieks Hērodots, tēlnieks Feidijs un citi.
 • Atēnas ir galvenais ekonomikas, kultūras un Grieķijas politikas centrs, kā arī viena no slavenākajām un tūristu apmeklētākajām pilsētām pasaulē.
 • Tajā valda sauss Vidusjūras klimats – ziemas ir mazliet aukstas un lietainas, bet vasaras sausas un karstas.

Kas jāredz un jāizdara?

 • Pilsēta ir bagāta ar arheoloģiskajiem apskates objektiem. Slavenākā no tiem ir Akropole, kuras apmeklējumu noteikti jāsāk ar slaveno Partenona templi, kuru balsta 46 doriskās kolonnas, tālāk apmeklējot Grieķijas lielāko templi, kas veltīts Olimpijas Zevam.
 • Neaizmirsti arī par Seno Atēnu “pulsējošo sirdi” – Seno Agoru, kur agrāk atradās vietējās administrācijas, komercdarbības, politikas un sociālo aktivitāšu centrs.
 • Uz ziemeļiem no Akropoles atrodas Plaka un Monastiraki rajoni, kuru šauro un gleznaino ieliņu valdzinājumam nevar atteikt neviens apmeklētājs. Šeit atradīsi neskaitāmus veikalus, restorānus utt., kā arī izcilus neo-klasiskās arhitektūras piemērus. Šeit atrodas arī Atēnu metropoles katedrāle, kā arī vairāki ar grieķu kultūru saistīti muzeji. Pašā augstākajā Plaka rajona daļā (Anafiotika) varat apskatīt tipiskās Egejas jūras salu stila mājas.
 • Apmeklējuma vērts ir arī Jaunais Akropoles muzejs ar vēsturiskajiem un klasiskajiem atradumiem Akropolē vai Nacionālais Arheoloģiskais muzejs, kā arī Benaki muzejs, kurā aplūkojama grieķu māksla līdz 20. gadsimtam.
 • Tuvu Akropolei atrodas arī Psiri, Thissio un Gazi, kur varat nobaudīt neskaitāmo kafejnīcu piedāvājumu, kā arī apskatīt mākslas galerijas, izklaidēties un arī izbaudīt nakts dzīvi. Atēnu Centrālajā tirgū vari apskatīt svaigo produktu dažādību vai pat tos nobaudīt restorānā, kas atrodas tirgus pagrabiņā.
 • Starp Gazi (veca gāzes rūpnīca, kas pārvērsta mākslas un izstāžu telpā) un Psiri atrodas Kerameiks - sena kapsēta, kas bijusi apbedījumu vieta jau kopš 12.gs. p.m.ē.
 • Skatu uz pilsētu no augšas varēsi izbaudīt no pilsētas augstākā punkta Mt Lycabettus. Pašā virsotnē atrodas neliela baznīca, restorāns un kafejnīca. Netālu esošajā ziemeļu nogāzes klintīs atrodas arī Lycabettus amfiteātris, kur bieži uzstājas pasaulslaveni dziedātāji. Pasākumi vēl aizvien tiek rīkoti arī Akropolei tuvajā, iespaidīgajā Heroda Atikas amfiteātrī.
 • Savukārt, vienu dienu vērts veltīt ekskursijai līdz Poseidona (jūras dieva) templim, kas atrodas Atikas pussalas dienvidu galapunktā (Sounio). Templis veidots no 34 balta marmora doriskajām kolonnām, no kurām saglabājušās 15. No tempļa paveras lielisks skats uz Egejas jūru.
 • Dodies vienas dienas ekskursijā līdz mītiskā Orākula mājvietai, kurš kādreiz, ar transu veicinošiem līdzekļiem, pareģoja nākotni. Vietu ieskauj citi seni tempļi, kā arī elpu aizraujošas ainavas. Netālu atrodas Arahova - ziemas kūrorts un lieliska vieta, kur iegādāties dažādus Grieķijā ražotus produktus - kā tekstila, tā gastronomiskos izstrādājumus.

Svarīgi zināt!

 • Atēnās ir pieejami visa veida transporta līdzekļi: autobusi, trolejbusi, kas, galvenokārt, veic maršrutus pa pilsētas centru, metro, piepilsētas vilcienu un tramvaju tīkls, kas savieno dienvidu priekšpilsētas ar centra rajoniem.
 • Piraeus osta, kas atrodas 10 km attālumā no pilsētas centra, ir viena no svarīgākajām Vidusjūras reģionā, gan pasažieru, gan preču tranzīta ziņā. No Piraeus atiet prāmji, kas izpilda maršrutus starp Atēnām un daudzajām Egejas jūras salām, kā arī starptautiskos maršrutus.
 • Atēnu metro pazīstams arī kā Attiko Metro nodrošina sabiedrisko transportu visā pilsētas teritorijā. Lai gan tā galvenais mērķis ir iedzīvotāju transports, tajā tiek uzglabāti arī arheoloģiskie intereses objekti, kuri tika atrasti metro būvniecības laikā.